Aloes Brzoskwiniowy

Róża Porębska 2019-01-08 23:40:47
553 wyświetleń
ALOES VERA BRZOSKWINIOWY


Żel do picia Aloe Vera to wyjątkowe bogactwo składników pochodzących z aloesu.

Wpływa na pracę całego ciała, oczyszcza, reguluje wewnętrzne procesy organizmu i wspiera jego regenerację.


Aloe Vera:

to jedna z niewielu roślin o tak wielkim, nie do końca jeszcze odkrytym potencjale zdrowotnym dla organizmu ludzkiego.


Aloes:

zawiera niezbędne dla zdrowia aminokwasy, których nasz organizm nie może sam wytworzyć. Ponad to aloes jest źródłem witamin A, C, E oraz witamin z grupy B (B1, B2, B3, B6, B12), które odgrywają istotną rolę w procesie metabolizmu, a co za tym idzie, pomagają utrzymać prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. W miąższu znajdziemy również Kwas foliowy, Beta-karoten i Cholinę. Witaminy w miąższu w kompozycji z innymi składnikami aloesu działają silnie stymulująco na mechanizmy enzymatyczne organizmu, poprawiając w ten sposób wchłanianie witamin z innych źródeł. Aloes oprócz aminokwasów i witamin zawiera również wiele minerałów (Wapń, Mangan, Sód, Potas), pierwiastków śladowych (Tytan, Gal, Bar), mono i polisacharydy (Acemannan) oraz fitosterole.
Dlatego też picie żelu z tej rośliny może uzupełniać ewentualne niedobory wielu składników odżywczych wzmacniających nasz organizm.
Sekretnymi składnikami, dzięki którym aloes uznano za roślinę leczniczą, są aloektyna, znieczulająca bardykinaza, a także acemannan, działający zmiękczająco.
Różnorodność zastosowań i dobroczynny wpływ na organizm zawdzięczamy działaniu aloesu na poziomie przemian komórkowych czyli na podstawowy element każdego organizmu. Aloes wspomaga odżywianie, podział i regeneracje komórek, reguluje wewnątrzkomórkowe reakcje biochemiczne dzięki czemu substancje odżywcze łatwiej docierają do wnętrza komórek.


Brzoskwinia:

zawiera węglowodany, związki magnezu, fosforu, witaminę C, sporo potasu a także beta-karoten, który w organizmie przekształca się w witaminę A. Mają też witaminy z grupy B, witaminę PP, żelazo i wapń, śladowe ilości boru, selenu, manganu, cynku, miedzi.
Bogata w błonnik (szczególnie dużo znajduje się go w skórce), polecana jest osobom borykającym się z zaparciami. Dodatkowo udowodniono, że brzoskwinia pobudza soki trawienne, przez co wpływa na pracę całego układu pokarmowego. Ma właściwości oczyszczające, tym samym usprawnia pracę metabolizmu. Z uwagi na działanie zasadotwórcze i moczopędne, stosowana jest przy chorobach reumatycznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na potas - jest on bowiem niezwykle ważnym czynnikiem regulującym gospodarkę wodną i kwasowo-zasadową organizmu.
Zawiera bor, pierwiastek uczestniczący w produkcji estrogenu, co pomaga ochronić kości przed osteoporozą.
Zawarte w tym owocu witaminy z grupy B oraz niacyna mają właściwości łagodzące, wyciszające, relaksujące. Niacyna niezbędna jest do produkcji hormonu szczęścia - serotoniny. Jej niedobór powoduje apatię, nerwowość, większą skłonność do stresu.
Jedzenie brzoskwini to także stosowanie profilaktyki antynowotworowej. Udowodniono, że w owocu tym znajdują się związki, które niszczą złośliwe komórki nowotworowe. Odkryto, że ekstrakt z brzoskwiń zwalcza komórki nowotworowe, jednocześnie nie uszkadzając komórek zdrowych.
Brzoskwinia poprawia również kondycję skóry, tonizuje ją i odświeża. Wszystko dzięki znajdującej się w niej witaminie A, witaminom z grupy B i PP. Dodatkowo zawiera karotenoidy, które mają właściwości odmładzające.


SPOSÓB STOSOWANIA:

3 x 30 ml dziennie.

Po otwarciu przechowywać w lodówce.


SKŁAD:

  • 98, 2% żelu Aloe Vera,
  • naturalny aromat brzoskwiniowy,
  • pokrywa 100% dziennego zapotrzebowania na witaminę C.

Nie zawiera barwników.
Inne posty autora